top of page

Co to jest centrala wentylacyjna? Systemy Central Wentylacyjnych

Co to jest centrala wentylacyjna?

- Systemy Central Wentylacyjnych -


Centrala wentylacyjna to urządzenie, które umożliwia przesyłanie świeżego powietrza pobranego z atmosfery do miejsca, w którym się znajduje, po jego odpowiednim uzdatnieniu. Centrale wentylacyjne są produkowane w wielu typach, ale możemy je krótko podsumować w następujących nagłówkach.


- Silnik przepustnicy (świeże powietrze i wywiew lub mieszanka)

- Filtr

- Wężownica grzewcza

- Wężownica chłodząca

- Wentylator

- Aspirator


Oprócz tego, w elektrowni mogą znajdować się różne jednostki, w zależności od typu i przeznaczenia elektrowni, ale zasadniczo powyższe jednostki znajdują się w każdej centrali wentylacyjnej.


Centrala wentylacyjna z mieszaniem powietrza :

Centrala wentylacyjna z mieszaniem powietrza to urządzenie, które może mieszać powietrze wywiewane z żądaną ilością powietrza świeżego.


W przypadkach, gdy powietrze wywiewane jest zbliżone do poziomu komfortu w porównaniu z powietrzem zewnętrznym, powietrze wywiewane jest mieszane ze świeżym powietrzem, a mniej świeżego powietrza jest pobierane z zewnątrz poprzez zmniejszenie przepustnicy świeżego powietrza; Powietrze zewnętrzne ma 39 stopni, powietrze, które wdmuchujemy do pomieszczenia ma 24 stopnie, powietrze wywiewane ma 27 stopni, w tym przypadku wymagane jest większe chłodzenie, aby zmniejszyć powietrze pobierane z zewnątrz do 24 stopni, wszyscy wiemy, że chłodzenie zużywa dużo energii, więc konieczne jest mieszanie powietrza wywiewanego ze świeżym powietrzem poprzez utrzymywanie powietrza zewnętrznego na minimalnym poziomie. Punktem, który należy wziąć pod uwagę, jest ilość dwutlenku węgla lub VOC (gazów złożonych) w powietrzu wywiewanym.


Miejsca, w których centrale wentylacyjne z mieszanym powietrzem nie są używane;


- Miejsca, w których powietrze wywiewane jest toksyczne (szpitale, fabryki farmaceutyczne itp.).

- Kuchnie.

- Miejsca, w których powietrze wywiewane jest zanieczyszczone


Centrala wentylacyjna z odzyskiem ciepła:

W centrali wentylacyjnej z odzyskiem ciepła, powietrze wywiewane i świeże powietrze kondycjonują powietrze, dostarczając sobie nawzajem energię w komorze odzysku ciepła bez fizycznego mieszania.


Centrala wentylacyjna świeżego powietrza:

Jest to centrala wentylacyjna, która uzdatnia powietrze otrzymywane z atmosfery i wysyła je do otoczenia. W tego typu centralach wentylacyjnych komórki wentylatora i aspiratora mogą znajdować się w różnych miejscach.


Zakres natężenia przepływu od 1000 do 110 000 m³/h, 12 różnych modeli i szeroki wybór, demontaż, łatwy transport i montaż dzięki systemowi modułowemu.



Zasada Działania Centrali Wentylacyjnej

Zasada Działania Centrali Wentylacyjnej
Zasada Działania Centrali Wentylacyjnej



Struktura Komory


Ogniwa są produkowane w wersji modułowej i mogą być wysyłane zdemontowane w razie potrzeby. Ogniwa są montowane do siebie od wewnątrz za pomocą śrub. Uszczelka na bazie neoprenu jest stosowana na powierzchniach łączących między ogniwami. Pokrywy serwisowe są produkowane przy użyciu zawiasów, klipsów lub klamek. Materiały te są odporne na korozję. W razie potrzeby na pokrywach serwisowych komór znajduje się wziernik, przycisk start-stop, przełącznik drzwiowy i oprawa oświetleniowa. Na urządzeniu znajdują się etykiety wskazujące specyfikacje techniczne. Komory są odporne na ciśnienie 2500 Pa i są zaprojektowane tak, aby zapewnić szczelność pod tym ciśnieniem.


Struktura Komory
Struktura Komory


Obudowa


Osłona wykonana jest ze specjalnego profilu aluminiowego lub opcjonalnie z anodyzowanego profilu aluminiowego. 40-częściowy narożnik z tworzywa sztucznego stosowany jest w urządzeniach o wydajności od 1 000 do 15 000 m³/h; 50-częściowy narożnik z odlewu aluminiowego stosowany jest w urządzeniach o wydajności powyżej 15 000 m³/h. Osłony składają się z profili aluminiowych o minimalnej grubości 2 mm.



Obudowa_

Panele

Wszystkie panele są produkowane w dwuściennej konstrukcji warstwowej. Grubość blachy wewnętrznej jest standardowa i wynosi 0,60 mm. Zewnętrzna grubość arkusza różni się w zależności od standardowego rozmiaru. Standardowo zewnętrzna powierzchnia paneli jest wykonana z ocynkowanej blachy pokrytej PVC. Ponadto można również wykonać panele malowane proszkowo elektrostatycznie. Do izolacji wstrzykuje się poliuretan o grubości 20-25 mm w zależności od wydajności lub stosuje się kamień o odpowiedniej grubości.


Wentylatory

Wentylator i wał są wyważone dynamicznie. Wał jest zamontowany na dwóch łożyskach. Silnik elektryczny i silnik wentylatora znajdują się na jednej podstawie. Podstawa wentylatora jest zamontowana do celi za pomocą gumowych klinów antywibracyjnych. Elastyczny mieszek antywibracyjny (łącznik) służy do montażu dyszy nadmuchowej wentylatora do celi.


Silniki Elektryczne

Standardowo stosowany jest silnik trójfazowy (380 V - 50 Hz). W razie potrzeby można zastosować silnik jednofazowy. Silniki mają stopień ochrony IP54 lub IP55.


Mechanizm Napędowy

Układ napędowy to mechanizm pasowo-krążkowy. Pasy to wąskie pasy klinowe. Koła pasowe to stożkowe tuleje zaciskowe i odlewy. Jest zgodny z normami DIN 2211.


Wymienniki Ciepła

Wymienniki ciepła do ogrzewania i chłodzenia składają się z elementów z aluminiowymi żebrami na miedzianej rurze. Kolektory wykonane są z malowanej antykorozyjnie stalowej rury. Wymienniki ciepła są montowane w taki sposób, aby mogły poruszać się na płozach wewnątrz urządzenia. Na kolektorze znajduje się tuleja do zainstalowania odmulacza wlotu powietrza. Opcjonalnie może być wykonany jako ocynkowana ogniowo stalowa rura żebrowana.Wymienniki ciepła chłodnicy są produkowane jako rura miedziana z bezpośrednim rozprężaniem, aluminiowa żebrowana.Zawiera dystrybutor freonu i rurkę kapilarną, aby zapewnić dobre odparowanie freonu.Wymienniki ciepła są poddawane hydraulicznej próbie ciśnieniowej pod ciśnieniem co najmniej 12 atmosfer.


Kroplownik i Taca Kondensacyjna

Ożebrowany łapacz skroplin z PVC lub aluminium jest stosowany w wymiennikach ciepła chłodnic w zależności od szybkości przepływu powietrza. Łopatki łapacza skroplin są zaprojektowane tak, aby pomieścić maksymalną ilość wody i można je wyjąć z urządzenia za pomocą prowadnic. Taca skroplin z blachy ocynkowanej o grubości 1,5 mm lub opcjonalnie ze stali nierdzewnej jest tak dobrana, aby pomieścić wymiennik ciepła i łapacz skroplin razem.


Nawilżacz

Możliwe jest nawilżanie parowe i wodne. W przypadku nawilżania wodnego dostępna jest sekcja deflektora, system cyrkulacji wody, sekcja separatora, szczelne drzwiczki kontrolne i basen nawilżający o odpowiedniej wielkości. Separator i deflektor wykonane są z blachy ocynkowanej, profilu aluminiowego i materiału PVC.


Filtry

Filtry wykonane są z włókna syntetycznego zgodnie z normami EU-2, EU-3, EU-4; filtry workowe zgodnie z normami EU-5, EU-7, EU-9 lub filtry hepa zgodnie z normami EU-13, EU-14. Filtry syntetyczne są rozmieszczone w układzie V, aby zapewnić wymaganą powierzchnię filtracyjną przy optymalnej prędkości powietrza. Standardowa jednostka filtracyjna wykonana jest z filtra syntetycznego. Syntetyczny element filtracyjny można łatwo wyjąć i wyczyścić za pomocą specjalnych prowadnic. Filtry workowe i hepa są szczelnie zamontowane wewnątrz komory.


Komora mieszania i przepustnice

Składa się z przepustnicy świeżego powietrza i syntetycznego wkładu filtracyjnego. Przepustnice są dobierane zgodnie z maksymalną prędkością powietrza 6 m/s. Przepustnice są zaprojektowane zarówno do sterowania ręcznego, jak i serwomotorycznego.


Komora Wydechowa

Napędzane ręcznie lub silnikiem, odwracalne względem siebie; zawierają przepustnicę powietrza wewnętrznego i wylotowego.


Tłumik

Płyty dźwiękochłonne w komorze wewnętrznej są specjalnie zaprojektowane zgodnie z natężeniem przepływu powietrza, typem wentylatora, liczbą łopatek, częstotliwością i intensywnością dźwięku, który ma być pochłaniany i zazwyczaj składają się z płyt o długości 10-20 cm. W płytach wykonanych z ocynkowanej blachy stosuje się wełnę szklaną lub skalną.


Jednostka odzysku ciepła

Aluminiowa płyta i bęben.



Wyposażenie Centrali Wentylacyjnej

Wyjaśnijmy bardziej szczegółowo centrale wentylacyjne, o których krótko wspomnieliśmy powyżej. Centrala wentylacyjna składa się z urządzeń wymaganych do przemieszczania, oczyszczania, ogrzewania, chłodzenia, nawilżania i suszenia (osuszania) powietrza. Jeśli prześledzimy drogę powietrza w centrali wentylacyjnej, napotkamy następujące elementy:


1) Pomieszczenie mieszania

2) Filtr przeciwpyłowy

3) Nagrzewnica wstępna

4) Chłodnica

5) Nawilżacz

6) Łapacz kropel

7) Nagrzewnica końcowa

8) Wentylatory



Wyposażenie Centrali Wentylacyjnej

Komora Mieszania

Komory mieszania powietrza to komory, które mieszają powietrze o różnych warunkach fizycznych do różnych celów i tworzą powietrze o nowych właściwościach fizycznych. Podczas gdy komora mieszania powietrza jest używana w instalacji klimatyzacyjnej do mieszania powietrza powrotnego z powietrzem zewnętrznym w celu utworzenia powietrza systemowego, komory mieszania powietrza umieszczone przy wejściach do pomieszczeń służą do dostarczania powietrza o różnych właściwościach do dwóch sąsiednich pomieszczeń zasilanych z tej samej instalacji.


Komora mieszania powietrza dla oszczędności energii

W instalacjach klimatyzacyjnych komora mieszania jest niezbędna do oszczędzania energii. Szczególnie w przypadku klimatyzacji zimowej, powietrze wewnętrzne, które jest cieplejsze niż powietrze zewnętrzne, przenosi zawartą w nim energię na zewnątrz. Aby wykorzystać przynajmniej część tej energii załadowanej do powietrza przez instalację klimatyzacyjną, powietrze wylotowe jest mieszane z powietrzem zewnętrznym (powietrzem surowym) w komorach mieszania w określonych proporcjach, a energia, którą niesie, jest wykorzystywana. W ten sposób zużywa się mniej energii na doprowadzenie nowo powstałej mieszanki powietrza do pożądanych warunków.


Komory mieszania powietrza do celów oszczędzania energii są zwykle zlokalizowane na samym początku centrali wentylacyjnej. Do regulacji mieszania powietrza stosuje się klapy umieszczone na wlotach powietrza w komorze mieszania. Pokrywy te regulują proporcje powietrza wchodzącego do komory mieszania. Lokalizacja komory mieszania powietrza w instalacji klimatyzacyjnej W klimatyzacji letniej, w ten sam sposób, część powietrza usuwanego z pomieszczenia, które jest chłodniejsze niż powietrze zewnętrzne, jest mieszana z powietrzem zewnętrznym w komorze mieszania. W ten sposób zużywa się mniej energii na doprowadzenie nowo powstałej mieszanki powietrza do letnich warunków klimatycznych. Jednak w niektórych specjalnych miejscach (sale operacyjne itp.), gdzie wymagane jest 100% świeżego powietrza, pomieszczenia mieszania nie są potrzebne. W takich miejscach całe powietrze systemowe jest pobierane z zewnątrz.


Wielozadaniowe komory mieszania powietrza

W wielokanałowym systemie klimatyzacji, komórki mieszania powietrza o różnych strukturach i cechach są stosowane przy wejściach do pomieszczeń, które są zasilane z centralnej rozdzielnicy, w celu uzyskania powietrza o pożądanych temperaturach i natężeniach przepływu w pomieszczeniach, w których powietrze jest potrzebne w różnych warunkach fizycznych. Komory mieszania powietrza w wysokociśnieniowych systemach klimatyzacji są zazwyczaj umieszczane pod oknami. Wydmuchiwane powietrze jest sterowane mechanicznie lub w pełni automatycznie, dostosowywane do żądanych wartości fizycznych i wdmuchiwane do wnętrza. Umiejscowienie komory mieszania w wysokociśnieniowym systemie klimatyzacji Dwa rodzaje powietrza o różnych właściwościach fizycznych są doprowadzane do miejsca użytkowania dwoma oddzielnymi kanałami, a następnie mieszane w komorze mieszania i wdmuchiwane do pomieszczenia.


Filtr przeciwpyłowy

W celu oczyszczenia powietrza zewnętrznego i powietrza obiegowego, filtr przeciwpyłowy jest zwykle umieszczany za komorą mieszania. Filtry według ich przeznaczenia; Filtry panelowe: Składa się z materiału z włókien syntetycznych z ramą z blachy ocynkowanej. Jest stosowany jako filtr wstępny we wszystkich typach systemów wentylacyjnych. Filtry workowe: Filtry te są wykonane z włókien syntetycznych i są wielostopniowe. Nadają się do pracy z wysoką wydajnością w najtrudniejszych warunkach. Filtry Hepa: Filtry te są specjalnie zaprojektowane dla szpitali, fabryk farmaceutycznych i spożywczych.


Nagrzewnica wstępna

Nagrzewnica wstępna to jednostka grzewcza, która jest zwykle wymagana zimą. Nagrzewnica wstępna jest niezbędna do zwiększenia wydajności osuszania powietrza zewnętrznego o niskiej wilgotności pochłanianego z zewnątrz przed wlotem nawilżacza. Nagrzewnice wstępne są klasyfikowane według ich lokalizacji i źródła ciepła.



Grzałki w zależności od lokalizacji


Podgrzewacze

Powietrze może pochłaniać pewne ilości wilgoci w określonych temperaturach. Konieczne jest podgrzanie powietrza w celu uzyskania większej wilgotności. W tym celu nagrzewnica umieszczona w instalacji klimatyzacyjnej przed nawilżaczem nazywana jest nagrzewnicą wstępną.


Na poniższym rysunku, gdy powietrze w pozycji 1 dociera do pozycji 2, uzyskuje x więcej wilgoci niż w pozycji 1. W tym celu, jeśli powietrze wchodzące do systemu jest bardziej suche niż pożądane wartości, jest ono przepuszczane przez nagrzewnicę wstępną przed dotarciem do nawilżacza, który jest używany tylko w celu dodania większej ilości wilgoci do powietrza. jeśli powietrze wchodzące do systemu jest wystarczająco wilgotne lub jeśli jego temperatura jest wystarczająco wysoka; nagrzewnica wstępna jest wyłączona.


Podgrzewacze

Ostatnie nagrzewnice

Ostatnia nagrzewnica jest główną nagrzewnicą powietrza w systemie. Występuje po nawilżaczu w elektrowni i służy do zaspokojenia zapotrzebowania na ciepło powietrza dostarczanego do pomieszczenia.


Ostatnie nagrzewnice

Grzejniki według źródła ciepła


Nagrzewnice wodne i parowe

Grzałki gorącej wody i pary są zasadniczo takie same pod względem budowy. Są one wykonane z żelaza, miedzi lub aluminium. Ponieważ cały grzejnik jest wykonany z tego samego materiału, rury są zwykle wykonane z miedzi, a żebra z aluminium.


Elektryczne nagrzewnice powietrza

Najbardziej praktycznym i łatwym sposobem ogrzewania jest ogrzewanie elektryczne. Ogólnie rzecz biorąc, nagrzewnice elektryczne są stosowane w przedsiębiorstwach o małej wydajności, w których systemy wodne i parowe nie są odpowiednie do zastosowania.


Nagrzewnice elektryczne są przygotowywane w formie skrzynki, podobnie jak inne części instalacji klimatyzacyjnej i umieszczane w kanale. Podczas gdy końcówki połączeń elektrycznych są zabezpieczone na zewnątrz skrzynki, części nagrzewnicy (oporniki) są umieszczone wewnątrz skrzynki w różnych kształtach profili.


Nagrzewnice elektryczne są produkowane w kształtach okrągłych, kwadratowych, prostokątnych, prętowych i płytowych. Wielkość powierzchni wymiany ciepła jest ważna z punktu widzenia szybszego ogrzewania powietrza przepływającego przez kanał.


Gazowe nagrzewnice powietrza

W nagrzewnicach gazowych powietrze w systemie jest ogrzewane bezpośrednio za pomocą paliwa gazowego, a nie pośrednio, jak w systemach parowych i wodnych. W tym przypadku system należy rozpatrywać razem z palnikiem gazowym. W części kanału powietrze jest ogrzewane bezpośrednio, podczas gdy gaz jest spalany w palniku w kształcie pieca.


W tym systemie należy zwrócić uwagę na jakość materiału użytego w sekcji palnika do ogrzewania powietrza, a w szczególności należy wybrać materiały odporne na ciepło. Ponadto, jeśli w systemie nie zostanie osiągnięte całkowite spalanie, tworzenie się wilgoci na ścianach grzewczych prowadzi do szybkiego rdzewienia i rozpadu ścian. Aby zapewnić całkowite spalanie, kotłownia musi być bardzo dobrze wentylowana lub należy pozostawić wystarczającą ilość kominów powietrznych. Podobnie, komin dymowy również musi mieć pożądane właściwości. W ten sposób, ponieważ nastąpi całkowite spalanie, wydajność systemu wzrośnie.


W gazowych nagrzewnicach powietrza należy upewnić się, że część wymiennika ciepła jest całkowicie szczelna. W przeciwnym razie odpady gazowe z nagrzewnicy zostaną zmieszane z powietrzem systemowym używanym w nagrzewnicy. Jest to niebezpieczne dla zdrowia, ponieważ przedostają się one do miejsca użytkowania wraz z ogrzanym powietrzem.


Nagrzewnice powietrza z chłodziarką

Nagrzewnice powietrza z urządzeniem chłodzącym są bardziej ekonomiczne w systemach o małej wydajności. Część skraplacza urządzenia chłodzącego jest umieszczona wewnątrz kanału, podobnie jak w nagrzewnicach wodnych lub parowych. Urządzenie chłodzące przenosi ciepło pobrane z otoczenia, w którym znajduje się parownik, do powietrza systemowego za pomocą skraplacza umieszczonego w kanale. W ten sposób powietrze systemowe przepływające przez kanał jest ogrzewane przez pochłanianie ciepła w ilości równej mocy urządzenia chłodzącego.



Chłodnice powietrza

Konstrukcja i układ kanałów chłodnic powietrza są dokładnie takie same jak nagrzewnic powietrza na gorącą wodę i parę. Pod względem budowy chłodnice są podobne do nagrzewnic. Gdy jako czynnik chłodzący używana jest zimna woda, prędkość wody przepływającej przez rury powinna być nieco wyższa niż w przypadku nagrzewnicy.


Nawilżacz

W warunkach komfortu dolna granica wilgotności względnej powietrza dostarczanego do pomieszczenia powinna wynosić 35-40%. Dlatego też, jeśli wilgotność powietrza dostarczanego do pomieszczenia jest poniżej tych limitów, należy je nawilżyć, a jeśli jest powyżej, należy je osuszyć. Komory nawilżania są bardzo ważne, ponieważ są stosowane w instalacjach komfortu, aby doprowadzić wilgotność powietrza dostarczanego do pomieszczenia do warunków komfortowych, a także zapewnić wilgotne powietrze potrzebne w obszarach przemysłowych, takich jak przemysł tekstylny, tytoniowy i skórzany. Chociaż pierwszą rzeczą, która przychodzi na myśl, gdy wspomina się o "pomieszczeniu nawilżającym", jest nawilżanie powietrza w systemie, pomieszczenia nawilżające mogą być wykorzystywane do różnych celów. W niektórych przypadkach pomieszczenie nawilżania jest również nazywane "płuczką powietrza". Ponieważ powietrze w systemie ma bezpośredni kontakt z wodą w nawilżaczu, jest ono jednocześnie myte.


Powietrze systemowe przechodzące przez centralę wentylacyjną może być generalnie nawilżane na trzy różne sposoby w pomieszczeniu nawilżania. Są to


1-) Nawilżanie strumieniem wody

2-) Nawilżanie układu wodnego

3-) Nawilżanie parą wodną.


Łapacz kropel

Zadaniem łapacza kropel umieszczonego za nawilżaczem jest zapobieganie przedostawaniu się kropel wody użytej do mycia i nawilżania, które nie dostały się do powietrza, do obiegu powietrza wywiewanego.


Nagrzewnica końcowa

Na wylocie nawilżacza powietrze musi osiągnąć zawartość wody (wilgotność właściwą) powietrza wlotowego. W ten sposób wilgotność właściwa powietrza wystarczająco ogrzanego latem i zimą w tej nagrzewnicy pozostaje stała. Jeśli system klimatyzacji ogrzewa pomieszczenie, temperatura na wlocie jest utrzymywana na poziomie wyższym niż temperatura w pomieszczeniu, natomiast jeśli system klimatyzacji chłodzi pomieszczenie, temperatura na wlocie jest utrzymywana na poziomie niższym niż temperatura w pomieszczeniu.


Tłumiki występują w różnych formach:


1-) Tłumiki pochłaniające (absorpcyjne)

2-) Tłumiki akustyczne

3-) Tłumiki odbijające.



Wentylatory (wentylatory, aspiratory)

Maszyny, które mogą przenosić powietrze i inne gazy pod ciśnieniem do 30 000 N/m2 (Pa) nazywane są "wentylatorami". Wentylatory zazwyczaj składają się z trzech głównych części: korpusu, koła łopatkowego i silnika napędowego. Na rynku wentylatory nazywane są "wentylatorami", jeśli tłoczą powietrze do przestrzeni i "aspiratorami", jeśli zasysają powietrze z przestrzeni i wydmuchują je.


Wentylatory powietrza są produkowane na trzy różne sposoby w zależności od ich przeznaczenia:


1- Wentylatory ślimakowe (promieniowe)

2- Wentylatory osiowe

3- Wentylatory o przepływie pionowym (Querstrom)



Automatyzacja w centralach wentylacyjnych

Po zapoznaniu się z podstawowymi informacjami na temat central wentylacyjnych, głównym tematem, który chcę wyjaśnić, jest sposób automatyzacji w centralach wentylacyjnych. Jak wiemy, wszyscy chcemy żyć w komfortowych warunkach, idealna temperatura komfortu dla ludzkiego ciała wynosi 21-23 stopnie. Celem automatyzacji jest zapewnienie komfortu poprzez ograniczenie wydatków do minimum. Centrale wentylacyjne są dostępne we wszystkich budynkach komercyjnych. Automatyzację central wentylacyjnych możemy podzielić na 2 sekcje


1. Automatyka klasyczna:

W klasycznej automatyce każda jednostka sterująca kontroluje jedną lub więcej central wentylacyjnych zgodnie z programem załadowanym do urządzenia.


Wady automatyki klasycznej

- Aby móc interweniować z zewnątrz, urządzenie musi zostać przeprogramowane.

- Scenariusze są stałe.

- Ponieważ urządzenie nie komunikuje się, system nie może być monitorowany zdalnie.

- To, co można zrobić, zależy od wejścia i wyjścia urządzenia.

- Punkty wejścia-wyjścia nie są uniwersalne (uogólnienie).


Zalety klasycznej automatyki:

- Niski koszt inwestycji.

- Nie wymaga wielu czynności konserwacyjnych.

- Jest idealna w systemach, w których scenariusze są ograniczone.


2) Scada: Supervisory Control and Data Acquisition (SCADA) oznacza :

System Kontroli i Nadzoru Oparty na Danych Zgodnie z moją definicją, scada ma być tak blisko całego systemu, jak kliknięcie.


Logika SCADA polega na tym, że jedno lub więcej urządzeń kontroluje system lub systemy lokalnie samodzielnie, wszystkie te urządzenia komunikują się ze sobą za pomocą protokołu komunikacyjnego i z komputerem hosta (może to być komputer lub inne urządzenie), komputer hosta ma obraz ekranu, ten obraz ekranu jest zgodny z kontrolowanym systemem, monitorowanie i sterowanie odbywa się za pośrednictwem obrazu ekranu. Jeśli wrócimy do automatyki centrali wentylacyjnej, wiele punktów jest wyświetlanych w automatyce za pośrednictwem central wentylacyjnych.


Jeśli potrzebujesz centrali wentylacyjnej, możesz uzyskać wycenę, kontaktując się z nami.



Centrala wentylacyjna System wentylacji Wentylacja wewnętrzna Klimatyzacja centralna Ogrzewanie i wentylacja Systemy centralne wentylacji Wentylacja przemysłowa Montaż central wentylacyjnych Serwis central wentylacyjnych Wydajność wentylacji Oszczędność energii w wentylacji Wentylacja dla budynków komercyjnych Wentylacja dla budynków mieszkalnych Wentylacja dla biur Wentylacja dla szpitali Wentylacja dla hoteli Wentylacja dla sklepów i centrów handlowych Wentylacja dla obiektów przemysłowych Wentylacja mechaniczna Wentylacja z odzyskiem ciepła Wentylacja z rekuperacją Wentylacja grawitacyjna Wentylacja hybrydowa Wentylacja z odzyskiem wilgoci Wentylacja z odzyskiem energii



bottom of page