top of page

Klimatyzacja w Restauracji a Doświadczenie Klientów

Jako właściciel restauracji, prawdopodobnie zainwestowałeś sporo pieniędzy w dekorację i oświetlenie, aby stworzyć przyjemną atmosferę w swoim lokalu. Czy jednak równie dużą uwagę poświęciłeś klimatyzacji w restauracji i temperaturze w sali? Klimatyzacja w restauracji jest jedną z pierwszych rzeczy, na które należy zwrócić uwagę.Klimatyzacja Restauracji a Doświadczenie Klientów
Klimatyzacja Restauracji a Doświadczenie Klientów


Klimatyzacja w restauracji to gorący temat wśród klientów (dosłownie i w przenośni!). Temperatura powietrza ma ogromny wpływ na doświadczenie każdego gościa. Jeśli ludzie cierpią z powodu nadmiernego upału lub zimna podczas posiłku, nie są skłonni wrócić. Szczególnie w Nowym Jorku, gdzie na każdym rogu konkuruje wiele restauracji, klienci szybko znajdą inny lokal, gdzie mogą zjeść w komfortowych warunkach.


W dzisiejszych czasach rozczarowani klienci często dzielą się swoimi niekomfortowymi doświadczeniami ze wszystkimi swoimi znajomymi na Facebooku lub, co gorsza, zamieszczają negatywne recenzje na portalu Yelp. Zarówno słowo z ust, jak i złe recenzje w internecie mogą poważnie zaszkodzić reputacji Twojej restauracji. Kiedy goście mają wrażenie, że oszczędzasz na serwisie klimatyzacji w restauracji, mogą zastanawiać się (głośno lub na mediach społecznościowych), czy oszczędzasz także na obsłudze jedzenia, czystości kuchni czy jakości składników.


Nie zapominaj również, że pracownicy będą bardziej wydajni, gdy temperatura w lokalu jest komfortowa.


Czy klimatyzacja w Twojej restauracji to oaza chłodu w nowojorskim upale?

W upalne dni lata wszyscy w Nowym Jorku starają się uciec przed upałem i znaleźć ulgę w chłodnych wnętrzach. Kiedy ludzie wchodzą do restauracji, oczekują komfortu.


W miarę zmieniającego się obłożenia w sali oraz różnych wymagań dotyczących używania urządzeń kuchennych, klimatyzacja w restauracji może mieć trudności z utrzymaniem odpowiedniej temperatury. Skutkiem tego może być sala, która przypomina lodownię lub piec.


Jak więc rozwiązać ten problem raz na zawsze i zapewnić, że Twoja restauracja zawsze będzie komfortowym miejscem dla gości?

Aktualizacje wentylacji i projektowanie HVAC Czy remontowałeś restaurację, zmodernizowałeś kuchnię, a może po prostu dodałeś więcej stolików, nie analizując przy tym klimatyzacji? Jeśli tak, bardzo możliwe, że układ przepływu powietrza i instalacja kanałów powietrznych wymagają dostosowania.


Zapewnienie odpowiedniej ilości przepływu powietrza w celu utrzymania komfortu to nauka w pełnym tego słowa znaczeniu, dlatego jeśli dokonałeś zmian w swojej przestrzeni, czas na ocenę przez profesjonalnego specjalistę HVAC. Dobra wiadomość? Niewielkie zmiany w instalacji kanałów mogą znacznie wpłynąć na utrzymanie stałej temperatury.


Przepływ powietrza jest również kluczowy w kontroli zapachów w Twojej restauracji. Dowiedz się więcej: Komercyjne zapachy HVAC (ogrzewaniem, wentylacją, klimatyzacją)


Serwis klimatyzacji w restauracji

Problem pogarsza się, gdy klimatyzacja w restauracji nie była serwisowana od dłuższego czasu. Regularny serwis klimatyzacji jest kluczowy dla utrzymania optymalnej temperatury.


Nadrabianie zaległości w serwisie klimatyzacji w restauracji jest proste - wystarczy zawrzeć umowę na konserwację z profesjonalną firmą świadczącą usługi HVAC. Myślisz, że to zbyt drogie? Oszczędności generowane przez sprawny system klimatyzacji mogą pokryć koszt rocznej umowy na konserwację i jeszcze więcej.


Warto również pamiętać o następujących kwestiach, związanych z brakiem regularnego serwisu:


Regularny serwis zapobiega kosztownym awariom

Gdy zapisujesz się na serwis klimatyzacji w restauracji u zaufanej firmy klimatyzacyjnej, wykwalifikowany i doświadczony technik regularnie sprawdza Twój system, szukając zużywających się części. Jeśli dostrzeże coś, co jest już zużyte, takie jak paski czy elementy elektryczne, zastąpi to (prawdopodobnie niedrogą) część, zanim może ona spowodować katastrofalną awarię systemu, która zakłóci działalność Twojej restauracji i będzie wiązała się z dużymi kosztami.Otrzymujesz priorytetowy serwis wtedy, gdy najbardziej go potrzebujesz

Bez względu na okoliczności, wydaje się, że sprzęt zawsze ulega awarii wtedy, gdy restauracja jest najbardziej zatłoczona. Co się stanie, jeśli klimatyzacja w restauracji ulegnie awarii w weekend lub podczas ważnego wydarzenia, takiego jak Nowojorski Tydzień Restauracyjny? Jeśli nie masz umowy serwisowej, będziesz musiał czekać w kolejce z innymi, a oczekiwanie na naprawę może potrwać dni

Comments


bottom of page